Stunt Ride: ako sme natáčali video…

Počas predminulého víkendu sme mali na Pezinskej babe v areáli Paddocku, kde sa konal aj Toyota/Lexus zraz, zaujímavé stretnutie: náš kamarát Tomáš Tóth – špičkový slovenský stunt rider – tu natáčal spolu s chalanmi z MotoTV.sk video do seriálu The Stunt Riders.

Ja som si, samozrejme, takúto udalosť nemohol nechať ujsť a tešil som sa, že Tomáš bude mať konečne pekné, profesionálne spracované video, ktoré by zachytávalo jeho umenie z rôznych uhlov a zaujímavých prestrihov.

V mimoriadne teplom a slnečnom počasí (34°C v tieni) sme sa krátko popoludní stretli v Paddocku a začali s prípravami: stánok, technika, scenár, „herci“, rozcvička… Organizačne sme sa v areáli museli zladiť aj s chlapcami z BMW klubu, ktorí testovali svoje auto pre nadchádzajúci King of Drift na piešťanský Carat Tuning.

Po dôkladnom zahriatí motorky sa Tomáš pustil do toho, čo mu ide najlepšie – extrémna kaskadérska show na svojej Honde CBR 600 RR upravenej pre Stunt Ride. Areál Paddocku vďaka svojmu uzavretému charakteru a veľkej, kvalitnej asfaltovej ploche ponúka perfektné možnosti pre tréning a ukážky tejto adrenalínovej disciplíny. Kameramani z MotoTV.sk natáčali Tomášove akrobacie z rôznych uhlov a pohľadov, avšak aký bude finálny mix ich záberov ešte nevieme. Taktiež neviem, či sa na verejnosť dostane aj detailný záber ojedinelého a nebezpečne vyzerajúceho pádu, ktorý na rozpálenom asfalte vyprovokovala rozohriata a zjazdená predná pneumatika na Tomášovej motorke. Ide o nebezpečný šport, ale stunt rideri sa snažia nemyslieť na pády a prípadné zranenia, čo potvrdil aj Tomáš tým, že sa rýchlo pozviechal, opláchol rany, došteloval motorku a opäť sa po Paddocku preháňal na zadnom kolese v rýchlosti 150 km/h, tentokrát však „hore bez“ a úplne bez chráničov… Behajú vám zimomriavky po chrbte? Nuž Stunt Ride je životný štýl a Tomášove tetovanie znie: Life’s a game, wanna play? 🙂

Okrem nebezpečných akrobacií sme si užili aj kopec zábavy. Ako ukazuje naše krátke video, natočiť taký rozhovor so Stunt Riderom, nie je naozaj jednoduché … 🙂

 

Na nasledovnom videu si môžete pozrieť prvý diel relácie The Stunt Riders, v ktorej vystúpil slovenský majster z roku 2011, Tomáš „Ičo“ Paulíček.

V správnom motorkárskom alebo driftérskom videu „nemôže chýbať“ ani nejaká tá „bitch„, t.j. pekná mladá dáma, ktorá sa dobrovoľne nechá ohrozovať patrične prepnutým jazdcom na motorke alebo driftérskom aute. Pozrite si aj našu priloženú galériu, ktorá stručne zachytáva niektoré fázy natáčania. O niekoľko dní by malo byť hotové video s 2. pokračovaním The Stunt Riders na MotoTV.sk, tak sa máme na čo tešiť!

 

Kategória: Racing.
Tagy: , , .
Záložka: permalink.