Slovakia Ring: NipponCars @ Racing Wheels Day fotogaléria

V sobotu 20.10.2012 sme absolvovali jeden z najkrajších a najlepšie obsadených okruhových podujatí pod názvom Racing Wheels Day na Slovakiaringu. Také krásne počasie a ešte krajšie autá okolo nášho NipponBoxu sme si uprostred jesene možno ani nedokázali predstaviť. Nie všetky autá jazdili aj na okruhu, ale to nie je podstatné. V perfektnej rodinnej atmosfére sme sa zišli spolu s ostatnými pretekármi zo Slovenska, Rakúska, Slovinska či Českej republiky.

Pri boxe so šťastným číslom 13 sme si počas dňa spravili doslova malý JDM zraz, na ktorom dominovali legendárne Toyoty. Početné boli aj hondy: Honda Civic TypeR (FN2), Honda Civic TypeR (EP3), Honda CRX (ED9), Honda Civic Aerodeck VTi (MC2), Honda Prelude (BB), Honda Civic EK3 či EG, Honda S2000, pokračujme mazdami: Mazda MX5 (NB), Mazda RX8, nissanmi: pravostranný (údajne 900 koňový) Nissan Skyline GT-R (R32), Nissan GT-R, Nissan 350Z, „myšiakmi“: Mitsubishi Lancer EVO 7 a EVO X, no a napokon spomínané toyoty: úžasný stroj času v podobe Toyoty MR2 1. generácie s motorom 4AGE (AW11), driftujúca Toyota MR2 2. generácie (SW20), legendárne turbobenzínové Toyoty Celica 5. a 6. generácie (ST185 + homologizačná verzia ST205 pre WRC rally), atmosférická Celica 6. generácie (AT200), ikonické driftujúce hachi-roku Toyota Corolla (AE86), orámovaná Toyota Corolla 6. generácie (AE92) na športových značkách od Jamesa Bonda a s motorom 4AGE, okruhová Toyota Corolla 8. generácie (AE111) so swapom 4AGE z AE92.

Z iných – nejaponských – značiek bolo možné vidieť napríklad české formule, chlapcov z ProRacing, BMW M5, Porsche Cayenne S, Seat FR, pretáčavé 🙂 Clio RS, BMW M3, nejaké Lotusy a mnoho ďalších. Samostatnou kapitolou je náš obľúbený Oslík GP (okruhovo-slalomársky špeciál Daewoo Lanos) a jeho spokojný a mimoriadne rýchly majiteľ, ktorý za sebou hravo zanechal polovicu štartového poľa.

Zaujali aj dva Ople z opačných strán potravinového reťazca: überkombi Opel Insignia OPC a nenapodobiteľná miniCorsa 1.2i s „rýchlymi pruhmi“ & powered by EBC Brakes, ktorá robila zle nejednému serióznemu autu! Ako som sledoval reakcie vodičov, tak asi traja z nich (Cayenne, GT3, Corvette) potom usedavo v kúte plakali a ukazovali prstom na malú Corsu, pričom trhali 500-eurové bankovky na malé kúsky, a z ich tmavého kúta hanby bolo počuť už len hlasné náreky a slová ako „scheiss’ Corsa„, „nie mehr“ či „Arschloch„… :-).

O výsledkoch a samotnom jazdení na okruhu si povieme v ďalšom článku. Zatiaľ sa kochajte našou prvou fotogalériou.

 

Kategória: Cars, Events, Racing.
Tagy: , , , , , , , , .
Záložka: permalink.