NipponCars podporuje VM Rally Team

V jednom z prvých článkov na našom NipponCars blogu sa budeme venovať dvom mladým pretekárom, ktorí svoje nadšenie pre motošport a najmä pre rally zhmotňujú v čoraz viac viditeľnej a úspešnej účasti na rôznych rally podujatiach ako napr. Mini Rally Cup a Slovenský rally pohár. Reč je o Tomášovi Vráblovi (pilot) a Pavlovi Michalcovi (navigátor) z VM Rally Team.

Zaujímavým faktom je, že obaja chalani, tak ako aj ich auto, majú spoločný rok výroby – 1990! Tomu sa hovorí súhra posádky a techniky… Veríme, že ich Daihatsu Charade G112 (1.3i 4WD, motor HC-E o výkone 66kW/6500 rpm) bude ešte dlho a verne slúžiť. Aj to, že chalani jazdia na starom japoncovi, bol jedným z dôvodov, pre ktoré sme sa rozhodli ich podporiť. Je nám jasné, že pre ďalšie úspechy a do budúcnosti by bolo pre rally vhodné výkonnejšie auto, ale zastávame názor, že dosiahnuť úspech v obmedzených podmienkach a takmer z ničoho, je mnohokrát cennejšie než víťazstvá profesionálnych veľkorozpočtových tímov.

To, že VM Rally Team má reálne šance na úspech vo svojej kategórii potvrdzujú aj ich výsledky za rok 2011:

3. miesto Rally Košice (SRP)
3. miesto Sezóna MRC 2011
1. miesto MRC Gemer (1. Podujatie)
3. miesto MRC Moldava nad Bodvou
3. miesto MRC Gemer (2. podujatie)

Rok 2012 začali chlapci tiež veľmi úspešne – 3. miesto na Rally Prešov (súčasť SRP) vo svojej kategórii potvrdzuje, že posádka podáva stabilné výkony. Budeme im držať palce a veríme, že ich dlhodobé ciele sa čoskoro naplnia! Ak máte záujem prečítať si viac informácií o VM Rally, prípadne pozrieť si foto a video reportáže z ich účasti na podujatiach SRP a MRC, pozrite si www.vmrallyteam.sk

Kategória: Racing.
Tagy: , , , , .
Záložka: permalink.