King of Europe: medzinárodný úspech nášho tímu

Ako sme vás už informovali, uplynulý víkend sa konalo 3. kolo európskeho šampionátu v drifte, na ktorom malo Slovensko početné zastúpenie. Do záverečného play-off sa medzi 32 top jazdcami prebojovalo až 5 Slovákov, pričom v jednom šestnásť-finále sa stretli až dvaja: Marko Hučko a náš Robo Szolga. Obaja driftéri mali značné technické problémy, ale do osemfinále išiel nakoniec Robo, ktorý potom vypadol v súboji s dva krát výkonnejším Nissanom Silvia Poliaka Bocheneka. Pre úplnosť dodáme, že pred bránami štvrťfinále ostali všetci Slováci, pretože každý z nich vypadol v osemfinálovom battle. Víťazom piešťanského kola KOE sa napokon stal Rumun Calin Ciortan na BMW pred Maďarom Adamom Kerényim (BMW) a Poliakom Dawidom Karkosikom (Nissan).

Naši chlapci z tímu Radical Performance Drift Team pripravovali auto na preteky len minulý týždeň a tak sa po fantastických piatkových tréningoch prejavili v sobotu určité technické problémy, kvôli ktorým Robo odjazdil len tri cvičné kolá a v nedeľu pred samotnými závodmi dokonca netrénoval vôbec… Napriek tomu si ako druhý najlepší Slovák vyjazdil skvelé 15. miesto v kvalifikácii a svojimi výkonmi si zaslúžene vybojoval miesto v TOP16 celého KOE. Vďaka 50 bodom, ktoré si Robo pripísal po Round 3 sa zaradil spolu s ďalšími driftérmi na skupinové 30. miesto v priebežnom poradí seriálu KOE. Uvidíme, či sa nám podarí zúčastniť sa aj niektorých ďalších podujatí tejto kvalitne obsadenej a náročnej série. Pre porovnanie: Roman Kolesár, ako náš najlepší zástupca v KOE sa vďaka svojim sponzorom zúčastňuje celého seriálu KOE a aktuálne mu patrí skvelá 4. pozícia s 230 bodmi, o ktorú sa delí práve s víťazom tretieho kola – Rumunom Calinom.

A keďže sme mali v Piešťanoch aj nášho fotografa Legona, prinášame vám niekoľko okulahodiacich záberov na ochutnávku atmosféry z KOE. No a môžete sa tešiť aj na ďalšie fotogalérie…

Kategória: Events, Racing.
Tagy: , , , , .
Záložka: permalink.