King of Europe: driftujúce AE86 od 29.6 do 1.7 v Piešťanoch

Ak bývate alebo sa pohybujete v Bratislave, určite ste si všimli výraznú kampaň prezentujúcu tretie kolo európskeho šampionátu v drifte: King of Europe – Round 3. Toto podujatie sa uskutoční už tento víkend v Piešťanoch, trochu netradične s malým, iba týždňovým odstupom od piešťanského Carat Tuning Party, kde sa konali preteky slovenského driftového šampionátu. Nezaujatému a neznalému čitateľovi sa to môže zdať komplikované a mätúce, keďže tento rok bude v Piešťanoch niekoľko kôl série King of Drift Slovakia. King of Europe sa však neráta do série slovenského šampionátu a ani nie je súbežný s národným podujatím, ako tomu bolo minulý rok v Prešove.

Pre nás, milovníkov JDM áut, je dôležité, že King of Europe prinesie na Slovensko množstvo vynikajúcich jazdcov a skvelých japonských áut. Kompletný zoznam jazdcov prihlásených na tretie kolo KOE nájdete tu. Z dlhého zoznamu vyberáme najmä to, čo je nám najbližšie: 3x AE86, niekoľko Nissanov Skyline, 350Z, Mazda RX7 a dominujúce BMW. Až tri krát Toyota Corolla AE86 na štarte je pre slovenské publikum unikát. My sme nesmierne pyšní, že aj náš NipponCars jazdec Robo Szolga sa zaradí do tejto úzkej a divácky veľmi atraktívnej skupinky.

Kvôli technickým problémom a financiám sa chlapcom z nášho sesterského Radical Performance Drift tímu podarilo dokončiť auto až minulý týždeň a tak KOE bude pre Robiho premierová účasť v prebiehajúcej sezóne. My len pripomenieme, že Robo získal v sezóne 2011 skvelé 2. miesto v celkovom poradí King of Drift Slovakia a ako správny vicemajster sa zaskvel niekoľkonásobným víťazstvom v kvalifikačných jazdách. Pevne veríme, že naša „NipponAE86“ vydrží piatkové tréningy, celé závody a Robo získa cenné skúsenosti a rešpekt na medzinárodnej scéne. Dúfame, že prídete Robiho podporiť aj vy!

Zoznam AE86 na KOE Round 3, Piešťany:

biele Levin coupé, jazdec Pawel Bednarczyk, Poľsko
modré Trueno hatchback, jazdec Clemens Kauderer, Rakúsko
modré Trueno coupé, jazdec Robo Szolga, Slovensko

Video upútavka od organizátorov KOE (résumé z roku 2011 v Prešove):

 

Kategória: Events, Racing.
Tagy: , , , , , , .
Záložka: permalink.