Jazda na formule

Relax meeting pre fanúšikov značky Honda je už takmer dva týždne za nami, ale počas toho istého víkendu sa v neďalekej Senici konala oveľa menšia, ale napriek tomu veľmi zaujímavá akcia, ktorej aktérmi boli naši kamaráti Milan a Ľuboš. Chalani si ako správni a aktívni motoristi splnili jeden zo svojich snov: zajazdili si pod odborným dohľadom na monopostoch, ktoré nájdete v našej fotogalérii.

Termín jázd s formulou vyšiel na 11. augusta, v Senici na letisku popŕchalo, ale trať rýchlo vysychala. No, výraz trať asi nie je úplne adekvátny… Dve dlhé rovinky, dve 180 stupňové a štyri 90 stupňové zákruty na pristávacej ploche nie sú to, čo by pravý motorista považoval za pretekársku trať. Po obhliadke dráhy v safety car nasledovala inštruktáž, usadenie sa v kokpite, roztlačenie a naštartovanie. Keďže náš Milan narástol viac ako je u priemerného pilota formule zvykom, pri prvom väčšom hrbole na trati si plecom nevedomky vypol bezpečnostný odpojovač, formula zhasla a oživil ju až mechanik zo safety car. To isté sa stalo ešte raz, pred koncom tretieho kola, a to už bolo jasné čo sa deje. Lenže ak ste vo formule pripútaní štvorbodovými pásmi, tak ste radi že sa viete nadýchnuť, nieto ešte otočiť dozadu a šmátrať po odpojovači. Prišiel mechanik, otočil odpojovačom a Milan slávnostne prešiel poslednú zákrutu.

Ak sa vám tento článoček zdá prikrátky, je to zámerne – jeho napísanie totiž trvalo zhruba toľko, čo jazdenie vo formule. 🙂

Za krátky report a fotogalériu ďakujeme nášmu Drgimu.

Kategória: Racing.
Tagy: , .
Záložka: permalink.