Slovakia Ring: voľné jazdy na Racing Wheels Day

Počas tohto víkendu nabitého motoršportovými akciami sme sa chceli priam rozštvrtiť, aby sme sa mohli zúčastniť sobotňajšieho Time Attacku, nedeľného Racing Wheels Day (obe na Slovakia Ringu), motokárovej 24 hodinovky v Hodoníne, krásneho Oldtimer 2012 zrazu veteránov v brnenskom Slavkove a celovíkendového driftového King of Europe v Piešťanoch. Hodonínu a King of Europe sa budeme venovať v separátnych reportážach a v tomto článku vám prinášame zopár fotopostrehov z nedeľnajších voľných tréningov na Slovakia Ringu, ktoré sa konali pod záštitou Racing Wheels Day.

Aj vďaka programovo nabitému víkendu 30.6 – 1.7. sme nedali dokopy náš tradičný NipponCars tím a tak som sa vybral len pozrieť a zdokumentovať atmosféru voľných jázd v tomto mimoriadne teplom počasí. Vhodné podmienky na jazdenie boli najmä doobeda, keď jazdilo iba niekoľko áut a teplota vzduchu bola okolo 30°C a teplota trate okolo 38°C. Podľa informácií priamo zo Slovakia Ringu padol teplotný rekord práve počas sobotňajších Time Attack pretekov, kedy sa teplota asfaltu vyšplhala nad 60°C v popoludňajších hodinách. Keďže na Racing Wheels Day som sa zdržal iba doobeda, neviem ako sa dráha prehriala počas poobedňajších jázd (účasť prisľúbila asi 20ka ďalších jazdcov), ale predpokladám, že mohla byť aj vyššia. Tentoraz som síce nejazdil, ale o to viac som si vychutnal rannú atmosféru na Ringu, prázdnu tribúnu a netradične komornú a kľudnú pit lane.

S každou mojou novou návštevou na Slovakia Ringu však nadobúdam presvedčenie, že naši rakúski susedia si sem chodia v dobrej nálade a s úsmevom na tvári rozbíjať svoje autá. Minule si to odniesla Corvette a tentoraz nádejne vyzerajúca Honda S2000. Po krátkom pobyte na trati nasledovali červené vlajky a prerušenie pretekov. Okrem S2000 ma zaujali najmä české formule (najhlasnejšie doobedňajšie vozidlá), rev Nissanu GT-R a krásne rakúske klasiky od BMW. Pozrite si našu fotogalériu.

Kategória: Events, Reviews.
Tagy: , .
Záložka: permalink.