JapCar Fest 2 – stretnutie japonských áut na Hungaroringu

Ako sme už písali v predošlom článku, spolu s King of Europe a Drag racing sa na maďarskom okruhu Hungaroring konal druhý ročník stretnutia japonských vozidiel pod názvom JapCar Fest. Správnemu milovníkovi JDM áut a moto-kultúry sa takéto podujatie musí páčiť. Výber značiek a modelov bol priam neskutočný: cez Hondu NSX, Supru MKIV, staré civicy, accord, starlety, corolly AE86 či 4-dverový sedan E8 v úprave GTi (!!!) až po nissan skyline, silvia, mazda RX7, mitsubishi a subaru. Už len samotnú AE86 som tam narátal 4x (biely hatchback na fotkách chýba), z toho jedna (zlatá metalíza na titulnej fotografii) bola vo fantastickom prevedení. To isté platí aj o Civicu 1. generácie, starom Accorde, Nissane Sunny, prekrásnej MR2 Mk1 (AW11) alebo spomínanom sedane Corolla E8.

Mňa osobne veľmi potešila aj slušná flotila áut v čisto JDM úprave, ozdobených peknými JDM kolážami, nippon vlajkami, neodmysliteľnými plyšákmi či manga výzdobou. Absolútne ma dostal aj starý Starlet P60 v „rat“ úprave, ktorý mal na sebe prekrásne komiksy Simon’s cat a iné vtipné doplnky. Zaujímavosťou bola účasť Maďarov z rôznych kútov bývalého Uhorska; na akcii bolo vidieť aj slovinské, srbské i rumunské značky, ale predpokladám, že išlo vo väčšine prípadov o zahraničných Maďarov. Pevne verím, že sa takéhoto meetingu dočkáme aj u nás na Slovensku, sľubujem, že v rámci NipponCars na tom popracujeme 🙂

Ak si chcete pozrieť aj nejaké video, skôr, než prinesieme náš krátky zostrih, môžete zhliadnuť jedno maďarské video, ktoré zachytáva atmosféru JDM festu:

 

Kategória: Events.
Tagy: , , , , , .
Záložka: permalink.